Kolejne medale biegaczy „Górzanki” na zakończenie sezonu 2020

W niedzielę 25 października na Jurze Krakowsko –Częstochowskiej w miejscowości Podlesice rozegrano Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Były to ostatnie zawody przewidziane w centralnym kalendarzu na 2020 rok.  Na długich, trudnych technicznie trasach nie mogło zabraknąć naszych zawodników.

Po ostatnich osiągnięciach medalowych w biegach średniodystansowym i nocnym, również razem zawodnicy „Górzanki” powiększyli tegoroczny dorobek o trzy medale.

Na najwyższe uznanie zasługuje Michalina Pudełek, która w swojej kategorii wiekowej K-20 zdobyła srebrny medal. Po złotym medalu wywalczonym w biegu nocnym, jest to kolejny w tym sezonie medal naszej biegaczki w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Wśród weteranów najlepszy wynik osiągnął kierownik sekcji Mariusz Skorupa, który w kategorii wiekowej M-50 zdobył złoty medal.  Dorobek medalowy zawodników „Górzanki” powiększyła jeszcze o brązowy medal Magdalena Nowak – Skorupa w kategorii K-40. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku zajęła 3 miejsce swojej grupie wiekowej.

Dobry start zaliczyli również nasi kolejni weterani Paweł Kaczmarski w kategorii M-40 i Andrzej Moniak w kategorii M-55. Paweł zajął siódme miejsce w stawce 17 zawodników, a Andrzej był czwarty. Dla obydwu były to najlepsze osiągnięcia w mijającym sezonie.

Na wyróżnienie zasługuje również juniorka Jowita Pudełek, która w mocno obsadzonej kategorii K-16 zajęła 10 miejsce na 19 startujących zawodniczek. Nasza juniorka starsza Zofia Moniak została sklasyfikowana na 8 miejscu w kategorii K-18 zaliczając najlepszy start w tym sezonie.

Równolegle z Mistrzostwami Polski w których klasyfikowani są zawodnicy w kategoriach od KM-16, rozegrano zawody towarzyszące.  Na trasie rodzinnej KM10RN już po raz kolejny najlepsi byli Kacper Styrylski i Igor Styrylski zajmując dwa pierwsze miejsca. Wśród młodzików Paweł Ślusarczyk /M-12/ był trzeci, a Piotr Stolarek /M-14/ zajął wysokie 4 miejsce w bardzo mocno obsadzonej kategorii wiekowej. Natomiast Błażej Pudełek zajął 2 miejsce w kategorii M21S.

Przygotował: Jacek Kret
Zdjęcia: Paweł Pudełek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.