Podsumowanie I Rundy „PUCHAR POWIATU KRAKOWSKIEGO 2021 W BIEGU NA ORIENTACJĘ”

W sobotę 19.06.2021 rozegrano pierwszy etap z cyklu czterech zawodów organizowanych przez LKS „Górzanka”  w ramach PUCHAR POWIATU KRAKOWSKIEGO 2021. Celem zawodów jest promocja aktywnego wypoczynku w formie imprezy na orientację, polegającej na odnajdywaniu punktów kontrolnych umieszczonych w terenie przy użyciu mapy i kompasu. Projekt organizowany jest przy finansowym wsparciu Powiatu Krakowskiego.
Pierwszy etap rozegrano w formie biegu sprinterskiego na terenie krzeszowickich parków. Centrum zawodów zlokalizowano na obiektach  GKS „Świt” Krzeszowice.  Doświadczeni zawodnicy mieli okazję rywalizować na trasach sportowych. Dla początkujących przygotowano trasę szkoleniową oraz trasę rodzinną, na której dziecko wraz z dorosłym opiekunem mogło poznawać tajniki orientacji w terenie.
Na trasach sportowych zwyciężali doświadczeni zawodnicy „Górzanki” Jowita Pudełek, Zofia Moniak, Paweł Ślusarczyk, Piotr Stolarek i Błażej Pudełek.
Wśród najmłodszych najlepszymi okazali się Kacper Styrylski i Marta Podgórni, a na trasie rodzinnej Aleksandra Podgórni razem ze swoją mamą Anną.
Na zakończenie imprezy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Kolejne etapy cyklu zostaną przeprowadzone w formie biegu leśnego w soboty o godz. 10.00

03.07.2021 Niedźwiedzia Góra (droga w pobliżu kamieniołomu)

07.08.2021 Brzoskwinia (parking leśny przy autostradzie)

11.09.2021 Nielepice (parking leśny przy kamieniołomie)

Będą przygotowane również trasy dla początkujących i trasa rodzinna.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeń można znaleźć na stronach: www.gorzankaol.blogspot.com oraz www.lksgorzankabno.pl

Jacek Kret

WYNIKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.