Klubowe Mistrzostwa Polski 2021 w biegu na orientacje I runda Włocławek

Biegacze na orientację LKS „Górzanka” udanie rozpoczęli sezon.

W minionym roku biegacze „Górzanki” odnieśli sukcesy nie notowane w dotychczasowej historii klubu. Najlepiej wypadła Michalina Pudełek, która w kategorii wiekowej K-20 została mistrzynią Polski w nocnym biegu na orientację oraz wicemistrzynią na długim dystansie. Jej siostra Jowita Pudełek startująca w kategorii wiekowej K-16 zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w średniodystansowym biegu na orientację.

Sukcesy odnieśli również nasi najmłodsi zawodnicy. Paweł Ślusarczyk startując w kategorii M-11 zdobył srebrny medal w biegu klasycznym oraz brązowy  w biegu sprinterskim w Pucharze Najmłodszych. Z kolei Piotr Stolarek w kat. M-14 zdobył złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Do grona medalistów dołączył Dawid Migacz, który  razem z kolegami wywalczył wicemistrzostwo w biegu sztafetowym.

Dorobek medalowy naszych uzupełniła Maja Skorupa, która w kategorii juniorek została wicemistrzynią Polski w rowerowej jeździe na orientację na długim dystansie oraz zdobyła  brązowe medale nas dystansie sprinterskim i średnim, uzyskując kwalifikację do kadry narodowej juniorek.

Tegoroczną rywalizację w zawodach rangi Mistrzostw Polski biegacze „Górzanki” rozpoczęli od startu w nocnym biegu na orientację oraz w biegu średniodystansowym. Zawody rozegrano w dniach 8 i 9 maja w okolicach Szydłowca.  Nasza zawodniczka Jowita Pudełek zdobyła złoty medal i została mistrzynią Polski na dystansie średnim. Osiągnięcia Jowity w 2020 roku dały jej kwalifikację do kadry narodowej juniorek.

W dniach 14 – 16 maja 17 osobowa reprezentacja „Górzanki” startowała w I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski. W piątek 14 maja w centrum Włocławka rozegrano zawody sprinterskie. Tym razem w kategorii K-16 ponownie zwyciężyła Jowita Pudełek potwierdzając, że złoty medal zdobyty w na mistrzostwach Polski nie był przypadkiem. W kolejnym dniu w okolicach Włocławka rozegrano bieg na dystansie klasycznym. Jowita Pudełek zdobyła brązowy medal podobnie jak Mirosław Dzik w kategorii M-50. Błażej Pudełek biegający w kategorii M-20 znalazł się tuż za podium zajmując 4 miejsce. W trzecim dniu zawodów rozegrano biegi sztafetowe. Najlepiej wypadła sztafeta dziewcząt, która w kategorii K-18, biegnąc w składzie w składzie Maja Skorupa, Marta Łabuzek i Zosia Moniak zajęła 5 miejsce.

W ciągu trzech dni zawodnicy „Górzanki” zdobyli łącznie 107 punktów, co pozwoliło na zajęcie 16 miejsca w rywalizacji zespołowej na 40 sklasyfikowanych klubów z całej Polski.

Na czele klasyfikacji znalazły się kolejno WKS Śląsk Wrocław, UKS Orientuś Łódź i WKS Wawel Kraków. Druga runda zostanie rozegrana jesienią w okolicach Szczecina.

Przygotował Jacek Kret

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.