Podsumowanie Mistrzostw Polski w Nocnym i Średniodystansowym Biegu na Orientację 2020 Nawojowa Góra

Kolejne medale biegaczy na orientację „Górzanki” Nawojowa Góra.

W dniach 3 i 4.10.2020 roku LKS „Górzanka” w Nawojowej Górze był gospodarzem Mistrzostw Polski w Nocnym Biegu na Orientację oraz w Średniodystansowym Biegu na Orientację. Zawody przeprowadzono na zlecenie Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Gminy Krzeszowice, Pan Wacław Gregorczyk.

Do udziału w zawodach zgłoszono blisko czterystu zawodników z ponad trzydziestu klubów z całego kraju. Ze względu na ograniczenia zawody rozegrano w formie trzech niezależnych mistrzostw; juniorów, seniorów i weteranów.

Na trasach biegu nocnego rywalizowało ostatecznie 270 zawodników  w 24 kategoriach wiekowych.

W prestiżowej kategorii seniorów wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Hornik reprezentująca WKS Grunwald Poznań, przed swoją koleżanką klubową Hanną Wiśniewską. Trzecie miejsce zajęła Ewa Gwóźdź zawodniczka UKS Orientuś Łódź.

Wśród panów zwycięzcą okazał się Michał Olejnik WKS Grunwald Poznań, drugi był Wojciech Kowalski WKS Śląsk Wrocław, a trzeci Fryderyk Pryjma zawodnik UNTS Warszawa.

Bardzo udany start zaliczyła nasza zawodniczka Michalina Pudełek startująca w kategorii K-20, która w nocnym biegu zdobyła złoty medal. Jest to kolejny medal wywalczony przez biegaczy  „Górzanki” w tym sezonie.

W niedzielne przedpołudnie do biegu na dystansie średnim wystartowało 362 zawodników. W tym dniu zawodnicy mogli również wystartować w kategorii OPEN, a  młodzicy mogli wystartować  w kategorii juniorów młodszych, oczywiście poza oficjalną klasyfikacją mistrzostw Polski.

Klasyfikacja seniorek w biegu średnim była identyczna jak w biegu nocnym. Ponownie zwyciężyła Aleksandra Hornik, przed Hanną Wiśniewską i Ewą Gwóźdź.

Podobnie wśród seniorów na najwyższym podium stanął Michał Olejnik, drugi był Wojciech Kowalski. Trzecie miejsce zajął tym razem Bartosz Pawlak zawodnik WKS Grunwald Poznań.

Niedzielny bieg powiększył dorobek medalowy „Górzanki”. W kategorii juniorek młodszych K-16 świetnie spisała się Jowita Pudełek. Po równym, spokojnym biegu wywalczyła brązowy medal w stawce ponad trzydziestu zawodniczek.

Start juniorów starszych i młodszych był również zaliczany do klasyfikacji systemu sportu młodzieżowego (SSM) obejmującego wszystkie gminy i kluby sportowe w Polsce. Dzięki trzeciemu miejscu Jowita Pudełek zdobyła 6 punktów. Punkty zdobyli  również Zofia Moniak K-18 i Gracjan Mirek M-16.

Sprawnie przeprowadzenie zawodów było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym działaczy „Górzanki”, trenerów i instruktorów sekcji orientacji sportowej oraz rodziców naszych zawodników. W organizacji zawodów wsparły nas również instytucje; Urząd Marszałkowski w Krakowie, Urząd Miejski w Krzeszowicach,  Nadleśnictwo Krzeszowice, Małopolska Organizacja Turystyczna, Studio Plan  oraz OSP w Nawojowej Górze.

Sezon 2020 powoli zbliża się do końca. Przed zawodnikami „Górzanki” jeszcze starty w Mistrzostwach Polski w sprinterskim oraz długodystansowym biegu na orientację.

Przygotował; Jacek Kret
Zdjęcia: Aleksandra Tatara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.